Y116916K9000F0R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y116916K9000F0R
Beschreibung:
RES SMD 16.9K OHM 1% 0.6W J LEAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 16.9 kOhms
Series SMR3D
Power (Watts) 0.6W