Y116939K2000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y116939K2000B0L
Beschreibung:
SMR3D 39K200 TCR2 0.1% B B
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 39.2 kOhms
Series SMR1D
Power (Watts) 0.6W