Y1172100R000B0R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1172100R000B0R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
0805
Beschreibung:
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 100 Ohms
Series VSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W