Y11724K70000B9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y11724K70000B9R
Beschreibung:
VSM0805 4K7000 TCR2 0.1% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 4.7 kOhms
Series VSM
Power (Watts) 0.1W, 1/10W