Y1183150K000T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1183150K000T9L
Beschreibung:
RES 150K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.390" (9.90mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.365" L x 0.235" W (9.27mm x 5.97mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 150 kOhms
Series E102Z
Power (Watts) 0.6W