Y11842K20000C9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y11842K20000C9L
Beschreibung:
RES 2.2K OHM 0.25% 0.3W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.380" (9.65mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.365" L x 0.235" W (9.27mm x 5.97mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.2 kOhms
Series E102
Power (Watts) 0.3W