Y11891K07000VM0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y11891K07000VM0L
Beschreibung:
RES 1.07K OHM 0.005% 0.6W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1.07 kOhms
Series RNC90Z
Power (Watts) 0.6W
Features Non-Inductive
Failure Rate M (1%)