Y1441200K000V0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1441200K000V0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 200K OHM 1W 0.005% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 200 kOhms
Series Z
Power (Watts) 1W