Y14422K21000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y14422K21000B0L
Beschreibung:
RES 2.21K OHM 1/2W 0.1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2.21 kOhms
Series RS92N
Power (Watts) 0.5W, 1/2W