Y145516K2000T9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y145516K2000T9R
Beschreibung:
VSM1506 16K200 TCR2 0.01% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 16.2 kOhms
Series VSM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W