Y14670R30000D0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y14670R30000D0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 0.3 OHM 10W 0.5% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 mOhms
Series VCS332Z
Power (Watts) 10W