Y14680R30000D9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y14680R30000D9L
Beschreibung:
RES 0.003 OHM 0.5% 10W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.803" (20.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 1.575" L x 0.276" W (40.00mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 300 mOhms
Series VFP4Z
Power (Watts) 10W