Y14750R05000B0R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y14750R05000B0R
Beschreibung:
RES 0.05 OHM 0.1% 2W SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.050" (1.27mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.365" L x 0.375" W (9.27mm x 9.53mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 50 mOhms
Series CSM3637F
Power (Watts) 3W