Y148020R0000F9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y148020R0000F9L
Beschreibung:
RES 20 OHM 10W 1% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.835" (21.21mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.690" L x 0.215" W (17.53mm x 5.46mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 20 Ohms
Series VPR247Z
Power (Watts) 10W