Y14880R16000B9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y14880R16000B9R
Beschreibung:
RES 0.16 OHM 0.1% 2W NONSTANDRD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 160 mOhms
Series CSM
Power (Watts) 2W