Y16060R50000D9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16060R50000D9W
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
SMD
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 1W 2516 WIDE
Auf Lager : 2515
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 500 mOhms
Series VCS1625ZP
Power (Watts) 1W