VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16061R00000F9W
Hersteller:
Paket:
SMD
Charge:
-
Beschreibung:
RES SMD 1 OHM 1W 2516 WIDE
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$18.5535
$18.5535
10
$16.701
$167.01
25
$14.84546
$371.1365
50
$13.9175
$695.875
100
$12.98973
$1298.973
250
$12.340234
$3085.0585
450
$11.829904
$5323.4568
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Size / Dimension | 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm) |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMD |
| Resistance | 1 Ohms |
| Series | VCS1625ZP |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Wide 2516 (6440 Metric), 1625 |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |