Y16062R00000E9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16062R00000E9W
Beschreibung:
VCS1625ZP 2R000 TCR0.2 0.2% S W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.2%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 2 Ohms
Series VCS1625ZP
Power (Watts) 1W