Y160710R0000F9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y160710R0000F9R
Beschreibung:
VCS1625Z 10R000 TCR0.2 1.0% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.10mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 10 Ohms
Series VCS1625Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W