Y16072R00000D9W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16072R00000D9W
Paket:
SMD
Beschreibung:
RES SMD 2 OHM 1/2W 2516 WIDE
Auf Lager : 236
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 2 Ohms
Series VCS1625Z
Power (Watts) 0.5W, 1/2W