Y1608400R000Q9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1608400R000Q9L
Beschreibung:
RES 400 OHM 2W .02% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 400 Ohms
Series VCS232Z
Power (Watts) 2W