Y16243K92000T9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16243K92000T9R
Beschreibung:
RES SMD 3.92KOHM 0.01% 1/5W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 3.92 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W