VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1624500R000B9W
Hersteller:
Paket:
0805
Charge:
-
Beschreibung:
RES SMD 500 OHM 0.1% 1/5W 0805
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$16.0075
$16.0075
10
$14.4039
$144.039
25
$12.80372
$320.093
40
$12.00325
$480.13
100
$11.20316
$1120.316
300
$10.642974
$3192.8922
500
$10.202848
$5101.424
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |
| Tolerance | ±0.1% |
| Size / Dimension | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Resistance | 500 Ohms |
| Series | VSMP |
| Power (Watts) | 0.2W, 1/5W |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |