Y16251K68200Q0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16251K68200Q0W
Beschreibung:
VSMP1206 1K6820 TCR0.2 0.02% B W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 1.682 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W