Y162524K0000B9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y162524K0000B9R
Beschreibung:
RES SMD 24K OHM 0.1% 0.3W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 24 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W