Y162630K0000B9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y162630K0000B9R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
1506
Beschreibung:
RES SMD 30K OHM 0.1% 0.3W 1506
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1506
Resistance 30 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W