Y1626392R000B0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1626392R000B0W
Beschreibung:
RES SMD 392 OHM 0.1% 0.3W 1506
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1506
Resistance 392 Ohms
Series VSMP
Power (Watts) 0.3W