Y162713K7000B13R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y162713K7000B13R
Beschreibung:
V/N 303137 13K700 0.1% B T 15557
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 13.7 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W