Y1628108K760T0W
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1628108K760T0W
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
2512
Beschreibung:
RES SMD 108.76K OHM 3/4W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 108.76 kOhms
Series VSMP
Power (Watts) 0.75W, 3/4W