Y16291K24000B9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16291K24000B9R
Beschreibung:
RES SMD 1.24KOHM 0.1% 1/10W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 1.24 kOhms
Series VFCP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W