Y163010K0000C9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y163010K0000C9R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
1206
Beschreibung:
VFCP1206 10K0000 TCR0.2 0.25% S
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.25%
Size / Dimension 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 10 kOhms
Series VFCP
Power (Watts) 0.25W, 1/4W