Y1633412R000T0R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1633412R000T0R
Beschreibung:
VFCP2512 412R00 TCR0.2 0.01% B T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2512
Resistance 412 Ohms
Series VFCP
Power (Watts) 0.6W