Y1636110R000F9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1636110R000F9R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
0603
Beschreibung:
RES SMD 110 OHM 1% 1/10W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.025" (0.64mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 110 Ohms
Series VSMP
Power (Watts) 0.1W, 1/10W