VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16362K00000T9W
Hersteller:
Paket:
0603
Charge:
-
Beschreibung:
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/10W 0603
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$16.986
$16.986
10
$15.28455
$152.8455
25
$13.58652
$339.663
40
$12.737362
$509.49448
100
$11.888205
$1188.8205
300
$11.29379
$3388.137
500
$10.826751
$5413.3755
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.025" (0.64mm) |
| Tolerance | ±0.01% |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Temperature Coefficient | ±0.2ppm/°C |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Resistance | 2 kOhms |
| Series | VSMP |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Tray |