Y16900R50000D9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y16900R50000D9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
TO-220
Beschreibung:
RES 0.5 OHM 8W 0.5% TO220-4
Auf Lager : 51
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.845" (21.46mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 500 mOhms
Series VPR221Z
Power (Watts) 8W