Y1725200R000B0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1725200R000B0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 200 OHM 3/4W .1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 200 Ohms
Series H
Power (Watts) 0.75W, 3/4W