Y172710R1000F0L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y172710R1000F0L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 10.1 OHM 1.25W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10.1 Ohms
Series H
Power (Watts) 1.25W