Y173310K0000S9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y173310K0000S9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 10K OHM 2.5W 0.001% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.001%
Size / Dimension 0.500" Dia x 1.500" L (12.70mm x 38.10mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 10 kOhms
Series H
Power (Watts) 2.5W