Y17451K49820T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y17451K49820T9L
Beschreibung:
SMR1DZ 1K49820 TCR0.2 0.01% S B
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 1.4982 kOhms
Series SMR1DZ
Power (Watts) 0.25W, 1/4W