Y17452K87000Q2R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y17452K87000Q2R
Beschreibung:
RES SMD 2.87K OHM 1/4W J LEAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 2.87 kOhms
Series SMR1DZ
Power (Watts) 0.25W, 1/4W