Y1745375R000Q3R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1745375R000Q3R
Beschreibung:
V/N 303139 375R00 0.02% B T 1557
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 375 Ohms
Series SMR1DZ
Power (Watts) 0.25W, 1/4W