Y1745989R000Q0R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1745989R000Q0R
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
SMD
Beschreibung:
SMR1DZ 989R000 TCR0.2 0.02% B T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.02%
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 989 Ohms
Series SMR1DZ
Power (Watts) 0.25W, 1/4W