Y174640K0000T9R
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y174640K0000T9R
Beschreibung:
SMR3DZ 40K000 TCR0.2 0.01% S T
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 40 kOhms
Series SMR1DZ
Power (Watts) 0.4W, 2/5W