Y1748355R000T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1748355R000T9L
Beschreibung:
RES 355 OHM .3W .01% RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.450" (11.43mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 355 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.3W