Y174974R5290V9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y174974R5290V9L
Beschreibung:
RES 74.529 OHM .3W .005% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.625" L (9.53mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 74.529 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.3W