Y175080R0000B9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y175080R0000B9L
Beschreibung:
RES 80 OHM 3/4W 0.1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 80 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.75W, 3/4W