Y1751119R397V9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y1751119R397V9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 119.397 OHM 0.005% 1/2W AXL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 119.397 Ohms
Series HZ
Power (Watts) 0.5W, 1/2W