Y2014100R000T9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y2014100R000T9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES SMD 100 OHM 0.01% 1/4W 2512
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 Ohms
Series Flex
Power (Watts) 0.25W, 1/4W