Y20202R50000B9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y20202R50000B9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
TO-220
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RES SMD 2.5 OHM 0.1% 8W TO220-4
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.158" (4.01mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.150" W (10.20mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 2.5 Ohms
Series LED221
Power (Watts) 8W