Y4012200R000V9L
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
Y4012200R000V9L
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 200 OHM 0.005% 1.5W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.005%
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 200 Ohms
Series S
Power (Watts) 1.5W